خاطره‌ای از تشرف مقام معظم رهبری به حرم امام رضا (ع)

 

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حجت‌الاسلام حقانی در خصوص تشرف حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بارگاه حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) می‌گوید: هنگام غبار روبی مرقد مطهر حضرت امام رضا (ع) خدام حرم دستمال‌های سفید آغشته به گلاب ناب رابرای غبارروبی به افراد می‌دهند. مقام معظم رهبری پس از مقداری غبار‌روبی، دستمال را به سر و صورت خود می‌کشند. ایشان در یکی از غبار‌روبی‌ها به آقای واعظ طبسی (تولیت آستان قدس رضوی) فرمودند: آیا می‌توانم این دستمال متبرک را برای خود بردارم؟
مقام معظم رهبری، تولیت آستان قدس رضوی را به آقای واعظ طبسی سپرده بودند، ولی با این حال، برای برداشتن پارچه متبرک به غبار ضریح امام رضا (ع) از او اجازه می‌گیرند. احترام مقام معظم رهبری به قانون برای همه ما درس است.
ایشان پس از کسب اجازه از آقای واعظ طبسی در حالی که چشم‌هایشان پر از اشک بود و به راز و نیاز مشغول بودند، با دقت، دستمال را تا کردند و در جیب خود گذاشتند. برای ما خیلی زیبا بود که آقا در آن حال، این همه توجه دارند که دستمال متبرک را تا کنند و با نظم کامل در جیب خود قرار دهند.

****

زمانی که ضریح مطهر حضرت امام رضا (ع) در حال تعویض بود، در خدمت مقام معظم رهبری به پابوسی امام هشتم (ع) مشرف شدیم. مقام معظم رهبری برای زیارت در کنار مرقد آن امام (ع)، مشغول راز و نیاز بودند، چون ضریح را برداشته بودند حضور در کنار قبر رنگ و بوی دیگری داشت.
بعد از پایان راز و نیاز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آقای واعظ طبسی به ایشان عرض کردند: آقا زاده هم بیایند نزدیک‌تر تا از نزدیک امام را زیارت کنند. معظم‌له فرمودند: پس بقیه چی؟ این دقت را همواره حضرت آقا دارند. ایشان امتیاز ویژه و خاصی را برای فرزندانشان قایل نیستند. در آن روز هم فرمودند: اگر بقیه افراد می‌توانند از نزدیک قبر امام هشتم (ع) را زیارت کنند، فرزندان هم بیایند. پس از بیان آقا همه توفیق حضور یافتند.
مقام معظم رهبری در خصوص حضرت علی‌بن‌موسی الرضا (ع) فرمودند: «آستان قدس رضوی، مطاف فرشتگان و کروبیان و قبله اهل دل و ملجأ و پناه مؤمنان صادق امروز به برکت طلوع خورشید انقلاب اسلامی، پایگاه بلند اندیشه طلوع اسلام و پرچم معارف قرآن نیز هست.»
«اساس کار وجود مقدس علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) کار فرهنگی و تبلیغی بوده است.»
* منبع: کتاب گلبرگ‌های رضوی

/ 20 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منتظر

بسم الله الرحمن الرحیم ، اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم با سلام و احترام انتصاب حضرت مهدی(عج) به جایگاه خلیفه الهی و امامت امت اسلامی و هدایت کل ابنای بشر ، و همچنین تفویض واسطه فیض خداوندی ازطرف خدای رب الارباب و مسبب الاسباب ، پروردگار حکیم و علیم و صمد و خبیر و ودود و جمیل و رحیم و غفور و ستار و حی و قیوم و ذوالجلال و الاکرام ،، بر جمیع انبیاء و اولیاء(ع)خصوصا حضرت ختمی مرتبت محمدمصطفی(ص) و پسر عم و داماد و جانشین بر حقشان شیخ الاولیاء اسدالله الغالب حضرت علی بن ابیطالب (ع) و بر دردانه و جگر گوشه رسول خدا(ص)سروربانوان دوجهان یاس پهلو شکسته حضرت زهرای مرضیه(س) و بر کریم اهل بیت و سید و آقای جوانان بهشت ، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و بر چراغ هدایت و کشتی نجات امت آخرین پیامبر الهی ، سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله لحسین(ع) و بر 8 خورشیدهدایت از ذریه حضرت امام حسین(ع) و بر پیروان راستین دین و آئین محمدی(ص) و بر شما دوست عزیزم ، هزاران هزار جهان گل یاس و نرگس و شقایق و محمدی مبارکباد. اي اصل اميد ، بيم‌ها را درياب باباي همه ، يتيم ‌ها را درياب هر چند خد

فاطیما

سلام... با افتخار لینک شدید...[گل] والعاقبه للمتقین [گل][گل][گل]یاعلی[گل][گل][گل]

فاطمه

سلام دوست عزیز آپم خوشحال می شم بهم سر بزنی .

فاطیما

"ولایت فقیه زمینه ای برای ولایت مهدوی..." به روزم[گل] و العاقبه للمتقین یاعلی[گل][گل][گل]

فاطیما

آیا مسئولین فرهنگی در إغما هستند !!! «۱»...(شیطان پرستی) به روزم.....................ایام بر شما مبارک[گل] ...................... و العاقبه للمتقین یاعلی[گل][گل][گل]

مجید اهواز بیمارستان گلستان

سالروز شهادت سردار اسلام صیادشیرازی وشهید اهل قلم سید مرتضی آوینی را به همه دلسوز انقلاب و خدمتگزار به این میهن اسلامی تبریک وتسلیت میگوییم راه شهیدان پر رهرو باد